20:41 سه شنبه, 04 آذر 1399

درباره ما

کن جوتسو      剣術 KENJUTSU

 

شیهان اشرفی   SHIHAN ASHRAFI

 

کن جوتسو به معنی هنر شمشیرزنی ژاپنی می باشد. (剣)  KENبه معنی شمشیر ژاپنی و (術)  JUTSUبه معنی هنر رزمی یا هنر جنگی است. در مجموع کن جوتسو (剣術) به معنی هنر جنگاوری و شمشیرزنی سامورایی های ژاپن می باشد.

هنر رزمی کن جوتسو در سال 1388 توسط شیهان اشرفی در ایران پایه گذاری گردید.

شیهان اشرفی که از اوان کودکی توسط مربی کاراته خود با هنر شمشیرزنی سامورایی آشنا شده بود و برای یادگیری و آموزش این هنر بالاخره تصمیم گرفت راهی دیار تابان (ژاپن) شود و در مدرسه سامورایی کاتوری شینتو ریو (قدیمی ترین مدرسه سامورایی ژاپن) لباس مقدس شاگردی بر تن کند و مراسم سوگند خون (کپّان) را بجا آورد و تحت نظر مستقیم رهبر مدرسه سامورایی کاتوری شینتو ریو (اوتاکه سن سی) بزرگ اموزش ببیند.

شیهان اشرفی که در روستایی دورافتاده و بدور از هیاهوی شهری ژاپن و در منزل استاد بزرگ سامورایی ساعت های بس طولانی و روزهای پیاپی را پشت سر می گذاشت توانست به درجه (شیدوشا) استاد مسلم شمشیرزنی سامورایی نائل گردد و نماینده تام الاختیار مدرسه سامورایی تنشین شودن کاتوری شینتو ریو ژاپن در کشور ایران منصوب شود و این افتخار و مدرک را از دستان خود اوتاکه سن سی بزرگ دریافت کند.

 

اوتاکه سن سی و شیهان اشرفی

 

شیهان اشرفی که بنیانگذار و موسس آکادمی کن جوتسو می باشد و نام بوشی کان (武士館) به معنی خانه جنگجو را برای آکادمی کن جوتسو ایران انتخاب نمود، سیستم شمشیرزنی بوشی کان را ابداع و آن را مسیری برای ورود به مرحله کاتوری شینتو ریو قرار داد. زیرا هنر شمشیرزنی سامورایی از لحاظ روحی و شخصیتی نیاز به آموزه های روحی و درک سنگین آداب و رسوم و قوانین سامورایی دارد که همین امر باعث شده است که هرکسی نتواند در این سیستم ورود کند.

در مرحله نخست (بوشی کان) هنرجو با آداب و رسوم و قوانین هنر شمشیرزنی سامورایی آشنا شده، تکنیک ها و زوایای برش را با شمشیر سامورایی آموزش دیده، روح شمشیر سامورایی (کاتانا) را درک کرده و از لحاظ روحی و شخصیتی به پختگی کامل رسیده سپس با دیدی وسیع و پشت سر گذاشتن تکنیک ها و مراحل اولیه شمشیرزنی، به مرحله کاتوری شینتو ریو راه پیدا می کند.

آکادمی کن جوتسو ایران توانسته است علاقمندان و همراهان زیادی را تا به امروز تحت آموزش خود قرار داده و هنر شمشیرزنی اصیل سامورایی را به علاقمندان معرفی نماید. اما مسئله ای که حائز اهمیت است کوریو بودن و سنتی بودن این هنر شمشیرزنی می باشد و تمامی آداب و رسوم و قوانین این هنر، قوانین و آداب و رسوم سنتی و قدیمی سامورایی های ژاپن در گذشته های دور می باشد، لذا کن جوتسو را نمیتوان صرفا به عنوان یک ورزش و اسپرت به مردم معرفی کرد و انتظاراتی که از ورزش های دیگر اعم از رزمی و غیر رزمی دارند را در هنر شمشیرزنی سامورایی دنبال کنند.

در سیستم کن جوتسو تنها راه پیشرفت و به هدف رسیدن شاگردی کردن است و بس. تکرار و تمرین، صبر و استقامت و آرامش درونی تنها راه رسیدن به هدف است.

 

شیهان اشرفی که سالهای متمادی در راه معرفی و گسترش فرهنگ اصیل سامورایی و همچنین شمشیر های اصل ژاپنی فعالیت داشته اند و در حال حاضر به عنوان یکی از اعضای رسمی و کارشناس شمشیرهای ژاپنی در سازمان

 (Nihon Bijutsu Token Hozon Kyokai) NBTHK (سازمان حمایت از شمشیرهای ژاپنی)

 هستند و مفتخر به دریافت اژدهای طلایی از سوی این سازمان گردیده اند.

 

شیهان اشرفی

 

مرکزیت آکادمی کن جوتسو ایران که در حال حاضر در تهران واقع است و علاقمندان و دوستداران به هنر شمشیرزنی اصیل سامورایی از راههای دور و نزدیک و اقصی نقاط مختلف کشور در این مکان زیر نظر مستقیم شیهان اشرفی آموزش می بینند، همه روزه میزبان علاقمندان و دوستداران این هنر اصیل ژاپنی می باشد و کلاسهای مختلف آموزشی را در سطوح مختلف اعم از مبتدی، پیشرفته و تخصصی به علاقمندان ارائه می دهد.

 

 

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 02 اسفند 1396 ساعت 14:55

آمار بازديدکنندگان

امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
این ماه
ماه قبل
تمام روزها
159
218
542
1822
5125
7008
2906626

آنلاین (15 دقیقه پیش):7
7 مهمان
هیچ کاربری

Your IP:3.238.107.166

نظر سنجی

نظر شما درباره مطالب و اطلاع رسانی این سایت چیست؟

آخرین خبرها

اسامی قبول شدگان آزمون سراسری کن جوتسو

IMAGE

شنبه, 11 آبان 1392   روز جمعه مورخ 10 آبان ماه آزمون سراسری آکادمی کن جوتسو ایران برگزار گردید که در...

استاژ فنی خوزستان برگزار شد

IMAGE

دوشنبه, 10 آذر 1393   به همت آقای سیافی عضو رسمی آکادمی کن جوتسو ایران در شهرستان اهواز، یکدوره...

اطلاعیه مهم آکادمی کن جوتسو ایران

جمعه, 15 آبان 1394   ***  اطلاعیه مهم آکادمی کن جوتسو ایران  ***   به اطلاع می رساند اخیرا...

اطلاعیه مهم وزارت دفاع

یکشنبه, 19 مرداد 1393   به دستور وزارت محترم دفاع جمهوری اسلامی ایران"   جهت ساماندهی به سلاحهای...

اعطای نمایندگی فعال به استانهای کشور

شنبه, 08 شهریور 1393   اعطای نمایندگی فعال به استانهای فاقد نمایندگی   آکادمی کن جوتسو ایران در...

تماس با ما

 

تلفن: 09126954678        2721-231(209)1+

ایمیل: kenjutsuiran@yahoo.com